نقش گوگرد در گیاهان و علائم کمبود

این عنصر در تولید پروتئین و بعضی از اسیدهای آمینه موثر است .  بو و مزه برخی از محصولات باغی و زراعی [ مثل سیر ، پیاز ، خردل ] مربوط به گوگرد است .  مهمترین علامت کمبود این عنصر در گیاه  رشد ناقص  و رنگ پریدگی می باشد . 

کمبود گوگرد در پاره ای از گیاهان نشانه هایی شبیه به کلروز ناشی از کمبود نیتروژن ایجاد می کند که مربوط به کمبود پروتئین در گیاه است، با این وجود در کمبود گوگرد ، زرد شدن به صورت یکنواخت در سرتاسر گیاه حتی در برگهای جوان  وجود دارد ،  اعلب در اثر کمبود این عنصر سطح بالینی برگها و دمبرگها به رنگ قرمز مایل به صورتی  در می آید .

 

گاهی  در اثر شدت کمبود ، علائم به صورت قهوه ای یا لکه های نکروتیک ظاهر می شود . و همچنین دمبرگها و برگها اغلب عمودی ، پیچ خورده و شکننده می شوند .  ساقه های گیاهان مبتلا کوتاه تر و نازکتر از معمول  و چوبی می باشند . 

سطح برگ کوچک و تعداد انتهایی رشد نکرده و در نتیجه شاخه های جانبی  نیز رشد نمی کنند  و برگهای روی این شاخه ها  در اثر شدت کمبود ، کمی قرمز و پس از این مرحله حزان می کنند . 

گوگرد را میتوان  به کودهای فراوری شده بهداشتی و پلت شده مرغی  اضافه نمود  تا  اثر بخشی مفید تری در کیفیت گیاه و محصول داشته باشد .

منبع : کشاورزی سالم با کاربرد کود مرغی پلت خالص |نقش گوگرد در گیاهان و علائم کمبود آن
برچسب ها : کمبود ,گوگرد ,اهان ,علائم ,عنصر ,کمبود گوگرد