اهمیت کشاورزی سالم برای سلامت جامعه و محیط زیست :

 

هدف از کشت و کشاورزی سالم ، دستیابی به محصول سالم در کشاورزی می باشد . در واقع مبنای تولید این دسته از محصولات عدم استفاده از نهاده های شیمیایی میباشد و در صورت استفاده ، حد مجازها رعایت شده و تولید مطابق استانداردهای مربوطه ( G.A.P ) ، استاندارد تشویقی و برنامه های مدیریتی بر اساس معیارهای مشخصی صورت می پذیرد . این محصولات دارای حد مجاز باقیمانده سموم ، آفت کشها ، کودها و فلزات سنگین میباشد ، چرا که هر چقدر هم برای بهسازی روشهای قدیمی بکاربرده شده در زمین های کشاورزی اقدام شده باشد ، همچنان آثاری از مواد شیمیایی مصرف شده در زمین های زراعی – باغی وجود دارد که البته بهسازی بیشتر آن مستلزم گذر زمان است .

پس هدف از اجرای کشاورزی سالم توسط کشاورزان ، باغداران ، کارشناسان و مدیران اجرایی در صنعت کشاورزی :

  • به حد اقل رساندن آلودگی فیزیکی ، شیمیایی ، و میکروبیولوژی محصول در باغ ،
  • ارتقاء کیفیت و بویژه کیفیت بهداشتی محصول تولیدی
  • بهبود راندمان مصرف و کاربرد عوامل و منابع تولید
  • کاهش مصرف ترکیبات شیمیایی کشاورزی در فرآیند تولید
  • به حد اقل رساندن اثرات تخریبی فعالیت های کشاورزی درمحیط زیست و حیات وحش بویژه بحث استفاده از سموم
  • تضمین توجه به سلامت و ایمنی کارگران
  • دستیابی به امنیت و ایمنی غذایی می باشد و

بنابر این ، بطور ساده تر کشاورزی سالم ، اجرای عملیات کاشت ، داشت و برداشت محصولات کشاورزی با توجه به الزامات بهداشتی و محیط زیست ، تعهد تولید سالم برای مصرف وتعهد تولید برای سلامت مصرف کننده می باشد .

اهمیت اجرای این عملیات در حدی است که بیشتر روسای سازمان جهاد کشاورزی با اتفاق نظر اعلام داشته اند که کشاورزان ما باید با تولید محصول سبز ، سلامت را به جامعه و محیط زیست هدیه کنند. و با بکارگیری دانش تغذیه صحیح خاک ، کاهش مصرف سم و کود شیمیایی ، بکارگیری اصول صحیح آبیاری و روشهای سازگار با محیط زیست ، بتوانند محصول استاندارد تولید کنند . این محصول استاندارد همان محصول سالم نامیده میشود یعنی معصولی که فاقید و یا دارای حد مجاز بقایای سموم ، فلزات ، نیترات و سایر عناصر ، هورمونها و آنتی بیوتیک ها باشد .

همچنین اعلام نمودند که کارشناسان کشاورزی  باید دانش جایگرینی مصرف سموم و کود شیمیایی را فراگرفته و در این زمینه پس از کسی آگاهی ، همه کشاورزان را آگاه نمایند.

بر حسب ضرورت تولید محصول سالم ، قرار بر این شد که کشاورزان کد دار شوند و اگر محصول کشاورزی آلوده و یا دارای باقیمانده سموم فلزات سنگین یا کود شیمیایی باشد ، آن محصول معدوم شود و کشاورز نیز در قبال محصول ناسالم خود باید باسخ گو باشد . بر این اساس ، کشاورزان باید به سمت تولید محصولاتی بروند که مردم از خوردان آن دغدغه نداشته و حقوق مصرف کننده درآن رعایت شده باشد .

منبع : کشاورزی سالم با کاربرد کود مرغی پلت خالص |اهمیت کشاورزی سالم برای سلامت جامعه و محیط زیست
برچسب ها : کشاورزی ,محصول ,مصرف ,تولید ,شیمیایی ,زیست ,کشاورزی سالم ,محیط زیست ,محصول سالم ,برای سلامت ,سالم برای ,برای سلامت جامعه